Thiago Silva „zgadza się na umowę z Chelsea” z 90 mln funtów Kai Havertzem i 50 mln funtów Benem Chilwellem

35-letni obrońca ma dołączyć do Bluesa w wolnym transferze, opuszczając Paris Saint-Germain po poniedziałkowej porażce w finale Ligi Mistrzów 1: 0.
Athletic twierdzi, że Silva będzie miał w tym tygodniu pomoc medyczną i zarówno on, jak i Chelsea mają możliwość przedłużenia umowy o kolejny rok.
Fiorentina był zainteresowany podpisaniem kontraktu z Brazylijczykiem, ale wydaje się, że wybrał Bluesa.
Będzie miał przerwę w pracy, próbując poprawić obronę Franka Lamparda, 朱古力瘤經痛 ponieważ żadna inna drużyna z czołowej dziesiątki nie straciła więcej bramek niż Chelsea (54) w zeszłym sezonie.
Silva, który w przyszłym miesiącu kończy 36 lat, potwierdził po finale Ligi Mistrzów 2020, że zagrał swój ostatni mecz dla PSG.
Powiedział RMC Sport: „Przepraszam kibiców. Chcę podziękować wszystkim fanom za ich miłość.
„Wrócę do PSG… Chcę grać jeszcze przez trzy lub cztery lata i być na Mistrzostwach Świata w Katarze”.
Thiago zdobył osiem tytułów mistrzowskich we Francji i Włoszech podczas kariery pełnej trofeów.
Włoski dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że zbliżające się przybycie Thiago prawdopodobnie spowoduje wypożyczenie Fikayo Tomoriego.
Uważa się, że kilka klubów Ligue 1 ściga absolwenta akademii Bluesa, który wystąpił w 22 występach w zeszłym sezonie.
Wygląda na to, że do Thiago dołączą inni nowi rekruci z Chelsea, a Lampard jest bliski podpisania 50 milionów funtów podpisania kontraktu z Leicester i Ben Chilwellem z Anglii oraz 90 milionów funtów zdobycia Kai Havertza, rozumie talkSPORT.
Chilwell był długoterminowym celem transferowym Chelsea, podczas gdy Bayer Leverkusen zaakceptował mega ofertę na Havertza, który podpisuje pięcioletni kontrakt na Stamford Bridge.