Man City 4-0 Liverpool: 6 punktów rozmowy jako bohaterów zniszczonych w ciężkiej porażce

Liverpool otrzymał od Manchester City gwarancję honoru, gdy wyszli z Etihad na swój pierwszy mecz od czasu zdobycia nagrody w Premier League. pico 皮秒激光 Następnie obaleni mistrzowie Pepa Guardioli przystąpili do pracy i wysłali własną wiadomość przed wyścigiem o tytuł w przyszłym sezonie. Ostatnie dwa lata pokazały, że obie strony są daleko od reszty. Ale po tym, jak zostali pozostawieni przez ludzi Jurgena Kloppa w tym semestrze, City chcieli zwiększyć swoje kwalifikacje przed ponownym licytowaniem tytułu w następnym semestrze. Niewątpliwie właśnie to zrobili, osiągając przewagę trzech bramek w przerwie. Po otwartym rozpoczęciu gry, w której Gabriel Jezus zobaczył bramkę niedozwoloną Mohamed Salah trafił w słupek, City objął prowadzenie po 25 minutach.
Raheem Sterling, zwykle okrutnie wygwizdany przez fanów Liverpoolu za każdym razem, gdy bierze udział w swoim byłym klubie, droczył się z kolegą z Anglii Joe Gomezem w polu karnym i został odholowany; przyspieszył Kevin de Bruyne, który chłodno przeszedł obok Alissona.
Sterling, rozkoszując się swobodną atmosferą Etihad, podwoił przewagę 10 minut później, podchodząc do Phila Fodena, który otrzymał niespodziewany start po prawej stronie ataku miasta.
Anglia będzie potrzebować więcej czasu w następnym sezonie, a on natychmiast uderzył z przerwą, piękną różnicą dwóch bramek, dzięki czemu De Bruyne uwolnił go, zanim pogłaskał Alissona.
Sterling pomyślał, że ma drugą połowę drugiego okresu, ale jego wysiłek został przekształcony we własną sieć przez zastępcę Alexa Oxlade-Chamberlaina.
Riyad Mahrez pomyślał, że doszedł do piątej w kontuzji, ale VAR wykluczył piłkę ręczną. Koniec gry. Praca wykonana. Ale dla Guardioli, kiedy planuje odzyskać mistrzostwo w następnym sezonie, był to dopiero początek.