Gus Poyet mówi, że Chelsea musi celować w dwóch najlepszych graczy

Chelsea wydaje się być wielkimi graczami na rynku transferowym w tym oknie, a umowy są zamykane dla pomocnika Bayer Leverkusen Kai Havertza, bocznego obrońcy Leicester Bena Chilwella i byłego kapitana Paris Saint-Germain Thiago Silvy. Po podpisaniu kontraktów Hakima Ziyecha i Timo Wernera, Poyet uważa, że ​​powtórzenie czwartego miejsca w zeszłym sezonie, 33 punkty za mistrzami Liverpoolu, tym razem nie będzie do przyjęcia dla jego byłego klubu. „Teraz zbliżamy się do momentu, kiedy wygląda na to, że Chelsea naprawdę zamierza zainwestować” - powiedział Poyet dla Transfer Show. „To całkowicie zmienia parametry w porównaniu z zeszłym rokiem. Ostatni rok był rokiem przejściowym,„ zobaczmy, jak nam idzie ”i był bardzo dobry.” Biorąc pod uwagę możliwość, że wszyscy ci zawodnicy pojawią się teraz, Chelsea musi zdobyć pierwszą dwójkę, jeśli nie wygrywasz ligi.
„Jaki on (Lampard) jest ambitny, myślę, że wolałby to, myślę, że wolałby, aby gracze przychodzili i korzystali z wielkich możliwości.” Nie sądzę, że chciał być w Chelsea tylko grając z małymi dziećmi i będąc nie może wygrywać trofeów.
„Myślę, że Frank chce wygrywać trofea, a tego typu gracze dadzą mu szansę na zbliżenie się”.
Thiago Silva jest dostępny w wolnym transferze - opuścił Paris Saint-Germain po tym, jak był kapitanem drużyny w niedzielnym meczu finałowym Ligi Mistrzów 1: 0. Brazylijczyk ma teraz 35 lat, ale Poyet uważa, że ​​starsza głowa będzie dobrze pasować do tego, co prawdopodobnie pozostanie młodą stroną.
„Myślę, że jest najlepszy” - dodał Poyet. „Wiem, że ma 35 lat, myślę, że potrzebujesz doświadczenia.
"Drużyny, które jako klub mają strategię, aby iść z młodymi ludźmi, (również) starają się zachować linię doświadczenia, bramkarz, jedna ze środkowych połowy, jeden z pomocników i napastnik." nie chodź wszędzie młodo, dzięki czemu inni będą czuli się bardziej komfortowo ”.